Eelkool

Rühmadesse on vabu kohti!  Teisipäev (Mäe maja) 1 koht ja neljapäev (Mäe maja) 4 kohta. Kirjutatugiselts@gmail.com

Õppetöö korraldus detsembris ja jaanuaris

  • Tulenevalt Vabriigi valitsuse ja Tallinna Linnavalitususe korraldustest, on Kadrioru Saksa Gümnaasium suletud alates 14.12.2020, kõik klassid on koduõppel  ja eelkooli ei toimu. 
  • Koostöös kooli ja õpetajatega otsime uusi aegu eelkooli tundide tegemiseks, võimalustest teavitame
  • Koolivaheaeg on 23.12.2020 - 10.01.2021

Eelkooli võetakse vastu õpilased, kes jooksva aasta 1. oktoobriks on saanud 6- aastaseks. KSG Koolituskeskuse eelkooli õppima asumiseks tuleb täita vastavasisuline ankeet (leiate selle vajutades soovitud rühma peale, ilmub alates 1. märtsist). Vastu võetakse kõik soovijad kuni rühmade täitumiseni. Õppeaasta keskel on võimalik liituda eelkooliga juhul, kui on vabu kohti.
Õppetöö 2020/2021 õa algab 28. sept nädalal ning kestab kuni aprilli vaheajani. Õppetööd ei toimu riiklikel pühadel ja Kadrioru Saksa Gümnaasiumi kinnitatud koolivaheaegadel.

Eelkool toimub 1x nädalas valikus on MÕLEMAD majad nii Oru maja - Gonsiori tn 38 kell 16:30-18:30 kui ka Mäe maja - Kivimurru tn 9, kell 16:00 – 18:00:
Esmaspäeviti - Anu Hiiesalu (Oru maja-Gonsiori 38) (rühm on täitunud)
Esmaspäeviti - Eha Selg (Oru maja-Gonsiori 38)  (rühm on täitunud)
Teisipäeviti - Tiia Reinaru (Mäe maja-Kivimurru 9) (rühm on täitunud)
Kolmapäeviti - Minna Rummi (Mäe maja-Kivimurru 9)  (rühm on täitunud)
Neljapäeviti -  (Mäe maja-Kivimurru 9) (rühm on täitunud)

Õppetöö maht on 3 õppetundi nädalas, mille kestvus on 35 minutit. Mängu ja puhkuse aeg tundide vahel on 8 minutit. Puhkepauside ajal on lastel võimalik puhata või süüa kodust kaasavõetud einet/jooki. Õpetajal on õigus vastavalt laste jõudlusele tunni kestvust ja vahetunni pikkust liigutada kuid üld aeg peab jääma samaks. 

Õpilasel palume tundi kaasa võtta:

  • pinal, milles on kaks teritatud harilikku pliiatsit, värvipliiatsid, kogujaga teritaja, kustutuskumm, käärid ja liimipulk
  • vahetusjalanõud
  • väike eine (võileib või saiake, jook, puuvili)

Seoses praeguse olukorraga ja Tallinna Linnavalituse korraldusega, lapsevanemaid kooli ei lubata. Eelkooli õpetaja on lapsel kooli uksel vastas ja toob tundide lõppedes lapse uuesti koolimaja ukse juurde. Mäe majas Kivimurru tänaval koguneme kell 15:50, tund algab kell 16:00. Oru majas koguneme 16:20, tund algab 16:30. Õpetaja toob ja viib ise lapsed klassi. Lastevanematel palume olla lastel õigeaegselt järgi ehk kell 18:30 Oru majas ja kell 18:00 Mäe majas. 

Õppemaksu on 55 EUR kuus

(Esimesel korral, oktoobris, lisandub kõigile ühekordne tasu 10€ õppematerjalide eest)

Kõik vanemad (18. eluaastased) saavad taotleda igal aastal tulumaksu tagastust, sest KSG Koolituskeskuse õppekavadel on Haridus- ja Teadusministeeriumi koolitusluba.

Meie õppekavaga on võimalik tutvuda siin: vajuta siia.

Küsimuste korral kirjutage tugiselts@gmail.com